Négy tűzszerész meghalt, miközben egy bombát hatástalanítottak. Egy ember megsérült, őt a budapesti Honvéd kórházba szállították. Az áldozatok a Honvédség hivatásos katonái voltak. A Hortobágyi Nemzeti Park területén lévő egykori lőtéren évek óta dolgoznak a Honvédség tűzszerészei. A második világháborúban és az utóbbi évtizedekben ottmaradt bombák maradványait távolítják el. A Honvédelmi Minisztérium részvétét fejezte ki az áldozatok családjának.
Egész éjszaka virrasztanak Budapesten, a Kossuth téren egészségügyi dolgozók. A demonstrációt Sándor Mária, a fekete ruhás nővérként ismert ápoló szervezte. Magasabb bérekért, biztonságosabb betegellátásért, és a kórházak fejlesztéséért tüntetnek, a tervek szerint reggel 6 óráig. A megmozduláson többen is felszólaltak, orvosok, nővérek, szakszervezeti képviselők, és írók. Sándor Máriát vastaps fogadta a színpadon.
Nem fogadják el az oktatási kerakasztalt a tiltakozó gimnáziumok. Kitartanak amellett, hogy teljesen új közoktatási törvényre és valódi, rendszerszintű változásra van szükség, nem pedig finomításokra. Levelük szerint a megkezdett tárgyalások csak arra jók, hogy lecsendesítsék a közvéleményt. A kerekasztal kedden alakult, és akkor még úgy tűnt, közeledtek az álláspontok a tiltakozók és a kormány képviselői között. Kiderült például, hogy nagyobb önállóságuk lehet az iskoláknak.
A szilveszteri tűzijátékoktól sok kutya megrémül. Akkor pedig támadhatnak is, ezért óvatosan kell megközelíteni őket. Erre figyelmeztetnek a hódmezővásárhelyi állatvédők. Szilveszter éjszaka autóval járőröznek a városban, hogy befoghassák a kóborló kutyákat. Ügyeleti számot is működtetnek, ahol bejelenthetik, ha valakinek eltűnt a kedvence.
Európa legszigorúbb szabályozásának nevezte a közbeszerzési törvényt a miniszterelnök. Ez az a jogszabály, amit a múlt héten visszamenőleg úgy változtattak meg, hogy akár a kormánytagok hozzátartozói is indulhatnak a közbeszerzéseken. Ezzel kapcsolatban az LMP frakcióvezetője kérdezte Orbán Viktort, aki erre a kérdésre viszont válaszolt, pedig a házszabály szerint még várhatott volna.
Történelmi jelentőségű közös beszédet tartott Angela Merkel és Francois Hollande az Európai Parlamentben. A menekültválság miatt álltak együtt a képviselők elé. Utoljára 26 éve volt példa arra, hogy a német kancellár és a francia elnök közösen szólal fel Strasbourgban. Akkor is és most is azt mondták: Európa jövője a tét. Úgy fogalmaztak: sokkal inkább szükség van az összefogásra, mint valaha.
A kormány menekültpolitikája ellen tüntettek Budapesten, miközben az egyre türelmetlenebb menekültek is folytatták tiltakozásukat a Keleti pályaudvarnál. A Kossuth térre vonuló civilek a menekülteket érintő törvénymódosításokat kifogásolják, és azt, hogy a kormány szerintük csak látszatintézkedéseket tesz.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett! Figyelem! Ez a médiatartalom kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük, használjon szűrőprogramot. Szűrőprogram letöltése és további információk itt.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett!
Figyelem, a következő videó a nyugalom megzavarására alkalmas képsorokat és hanghatásokat tartalmazhat!