Havi nettó 35 millió forintot kereshet kedvezményes adózással a jövőben egy focista, ha a parlament elfogadja a kormány módosító javaslatát. Varga Mihály pénzügyminiszter ugyanis azt javasolja, hogy emeljék évi félmilliárd forintra azt a keretet, ami után egy élsportolónak csak ekhót, azaz csökkentett mértékű adót kell fizetnie. Ezzel a kormány másfél év alatt négyszeresére emelné a focisták kedvezményes fizetési keretét. Az MSZP szerint felháborító a kedvezmény, miközben a dolgozók millióit kizsigereli a kormány.
Vízilabdázó élsportolókról állítja egy tizenhárom éves lány, hogy szexuális együttlétre vették rá még 11 éves korában. A kislányt képviselő ügyvéd szerint igaznak tűnik a gyerek állítása. A rendőrség szexuális erőszak gyanúja miatt nyomoz. A lányt hétfőn vizsgálja meg pszichológus és nőgyógyász. A rendőrség hivatalosan még nem gyanúsította meg a két férfit.
Azt sok sportoló elismeri, hogy egy-egy sérülés után nem mindig várják meg a tökéletes regenerálódást. Nincs rá mód, hiszen úgy felkészülést, versenyeket hagynának ki, és mindig ott van a következő dobogó esélye, ami kárpótol minden szenvedésért. Arra pedig, hogy mi lesz, 40-50 éves korában az élsportoló nem gondol- csak utólag.
Az eddigi 125 helyett már 250 millió forintot kereshetnek az élsportolók és edzőik úgy, hogy kedvezményesen adóznak utána - így döntött az Országgyűlés. A javaslatot, amely alapján például a focisták akár havi nettó 21 millió forintot is hazavihetnek, éppen az Andorra elleni vereség napján nyújtották be. Kósa Lajos szerint az új szabályt nem a focistákra, hanem az élsportolókra szabták, akiknek körülbelül 35 éves korukig tart a karrierjük, ezért segítenék őket. A DK visszavonná a döntést.
Amíg az olimpia tart és jönnek az érmek és a szép eredmények, addig sokat és sokszor hallunk az élsportolókról. Aztán, ahogy vége a játékoknak, eltűnnek. Most megtudtuk, hogy ez nem véletlenül van így. Ugyanis az olimpiát megelőző egy év akkora fizikai és szellemi terhelést jelent, hogy a világ elől elbújva pihennek ki mindent. Most, hogy kezdenek újra előbújni, megkerestük őket!
Ez a nap most teljesen más, mint a többi – a délelőtti úszás ezúttal, ha nem is érdeklődés – de egy divatfotózás miatt elmaradt. Jakabos Zsuzsának van egy szusszanásnyi ideje, hogy kiélje magát a smink, a haj, a divat világában. Hogy az élsportoló egy kicsit halandó emberré változzon át, akit nem a hosszok, az iram, a szintidő, a tempószám, vagyis a teljesítménye foglalkoztat. Hanem egész egyszerűen a saját külseje.
A Kiss László-ügy kapcsán sok minden feltárult az uszodák belső világáról. Ahol ott volt a szexuális erőszak, de volt más jellegű kínzás is. Gyerekek elleni erőszak, akár fizikai, akár lelki, amit sokszor a sikerekkel takartak el, vagy igazoltak. Hogy olimpiai arany. Aztán még egy arany. Világcsúcs. És még folytathatnánk. Erről még mindig kevesen mernek beszélni, pedig több sportológeneráció nőtt így fel, és edzők is ezt látták példának. Valami azonban talán változik, és néhányan már mernek beszélni. De vajon hol húzódik a határ a gyerekek motiválása és az erőszak, a kínzás között? Riport az uszodák belső világáról.
Bár Konta Johanna Ausztráliában született, szülei mindketten magyarok. Már a gyerekkori videókon is szenvedéllyel üti a labdát, tizenhét évesen már tízezer dollárt nyert egy versenyen. Tudása ma már a többszázmilliós nagyságrendig és a ranglista élvonaláig repítette. Johannát angliai lakásában, családját pedig Debrecenben értük utol.
Tudják, hogy a futballtól 8 évre eltiltott Sepp Blatter, a nemzetközi szövetség lemondott, de máig nem távozott elnöke továbbra is kapja évi több millió dolláros fizetését? És fizetést kap Michel Platini, az európai szövetség ugyancsak eltiltott elnöke is. Tudják, hogy még mindig nem lehet tudni, hogy orosz atléták egyáltalán részt vehetnek-e a nyári riói olimpián, mert Oroszországot állami szinten támogatott doppingolással vádolják. Mi történik az egész világot szórakoztató élsporttal?
Ki hisz még az élsport és a világversenyek helyszíneiről döntő nemzetközi szövetségek tisztaságában? Botrány botrányt követ. Korrupció, csalás, dopping. Kerékpár, futball, atlétika, újabban tenisz. Elcsalt pályázatok és az ezekben résztvevő vagy ezeket elhallgató világszövetségek. Háborgó szponzorok. Van esély a rendrakásra?
Soha nem látott mennyiségű pénz van a magyar élsportban, mégis az elmúlt fél évszázad legkisebb magyar küldöttsége utazhat majd Rióba. Rosszul csinálunk valamit vagy ennyire élesedik a verseny? És: már csak 2 versenytársa van Budapestnek a 2024-es olimpiáért. Mit hozna és mibe kerülne egy Budapesti Olimpia? Kérdezzük Borkai Zsoltot, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökét.
Jósolni próbálunk 272 nappal az olimpia előtt a magyar esélyekről és az akadályokról, amelyek nehezítik az élsportolók útját. Mi lesz és miért lesz úgy Rióban? Úgy tűnik, hogy a húsz évvel ezelőtti csapathoz képest, amikor ugye Kokó, meg Egerszegi Krisztina olimpiai aranyának is örülhettünk, csak kétharmad annyian képviselik majd Magyarországot. Mi történhetett?
Valamit valamiért. Nemcsak a rendszeres versenyek de az edzések is nyomot hagynak a profi sportolók szervezetében: vannak, akik életük végéig nyögik az élsport terhelésének maradandó következményeit. De vajon mekkora árat fizetnek a versenysportolók a sikerért? Igaz, hogy ahol az élsport kezdődik, ott ér véget az egészség? Vendégünk volt Dr. Téglásy György főorvos, a Sportkórház Válogatott Kereteket Ellátó Szolgálata igazgatója és Medvés Tímea a megafit.hu szakértője, életmód- tanácsadója.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett! Figyelem! Ez a médiatartalom kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük, használjon szűrőprogramot. Szűrőprogram letöltése és további információk itt.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett!
Figyelem, a következő videó a nyugalom megzavarására alkalmas képsorokat és hanghatásokat tartalmazhat!