„A fociban mindent szabad, egyedül melegnek lenni nem.” ez a mondat a Mario című svájci romantikus filmben hangzik el, amit sok más díjnyertes filmmel együtt a hétvégén vetítenek a Human fesztiválon. Azon a kulturális, összművészeti találkozón, ahol mindenről lehet beszélni. Az idézett mondat igazságáról is például. Hogy a hétköznapokban is merjük megismerni és elfogadni egymást.
A szombati melegfelvonulás után a Budapest Pride afterparty-ján a világ sokszínűségét ünnepelték az emberek, ahogyan az egyik fellépő a The Biebers is, akik nagy megtiszteltésnek vették, hogy koncertezhettek a bulin, mert kiállnak az elfogadásért.
Sándor már a tönkrement házassága alatt elkezdett férfiakkal ismerkedni, és hamarosan rá is talált a szerelem Árpi személyében. Bár először nagyon nehezen fogadta el a tényt, hogy egy fiút szeret, mára már 5 éve élnek együtt. Árpi azonban többször is hűtlen volt hozzá, és Sanyi sehogy sem tud túljutni a félrelépések gondolatán. Elmúlt már a szerelem?
Norbi a másságát szeretné elfogadtatni édesanyjával, Andival. A fiú már általános iskolás kora óta tudja, hogy a fiúkat szereti, de hosszú éveken át elfojtotta ezt magában. Norbi egy táskával érkezett a stúdióba, jelképezvén az Andinak adott ultimátumát: ha édesanyja nem fogadja el őt, kiköltözik Londonba.
Denisz és Deni nyolc éve legjobb barátnők. Mindketten a lányokhoz vonzódnak, és bár az első találkozás alkalmával Denisznek nagyon megtetszett Deni, barátok maradtak. Deni az elmúlt években rengeteg kezelésen esett át, hogy még férfiasabb legyen, és Denisz most azért jött a műsorba, hogy megértesse vele: ő úgy jó, ahogy van!
Becky imádja a tetoválásokat, és rengeteg színes varrás díszíti a testét. Becky összes tetoválása jelentéssel bír, a legtöbb legjobb barátja emlékére készült. Becky testvéreként szerette Patrikot, azonban most nem egykori legjobb barátjának, hanem anyukájának szánja legújabb tetoválását. A lány anyukája nem örül Becky mániájának, de a 21 éves lány mindenáron azt szeretné, ha Erika elfogadná extrém külsejét.
Csoportos fotózásra készül néhány lengén öltözött nő és férfi egy budapesti műteremben. Mindannyian vitiligósok. Ez a speciális bőrbetegség, a foltos festékhiány hozta össze őket. Foltjaikat legtöbben sokáig szégyellték vagy most is szégyellik. Tapasztalataik szerint ugyanis az emberek furcsán néznek rájuk.
Bár Tamás férfinek született, most már Tamaraként él. Saját elmondása szerint már gyerekkorában vonzották a női ruhák, de nem foglalkozott ezzel, és megpróbálta egy átlagos férfi életét élni. Tamarának öt gyermeke született, azonban amióta elhagyta a feleségét és eldobta a régi életét, nem találkozott a fiaival. 1,5 évvel ezelőtt rátalált a szerelem, és nagyon boldog párkapcsolatban él Elvirával, boldogságuk azonban nem felhőtlen, hiszen Tamarának hiányoznak a gyerekei. Az Anikó #show stábja megkereste Tamara egyik fiát, Barnabást, és mindent megtett annak érdekében, hogy rendeződjön az elmérgesedett viszony...
Ha valaki meglátja Zolit, egy teljesen hétköznapi férfit lát, azonban Zolinak már gyerekkora óta van egy furcsa szokása. A férfi ugyanis rendszeresen női ruhákat ölt, és nem tagadja, mennyire jól érzi magát nőként. Zoli azért jött Anikó műsorába, hogy elmondja menyasszonyának: szeretne belevágni kicsit jobban ebbe a nőiesedésbe. Edina már sokszor látta Zolit női ruhában, és bár nehéz volt elfogadnia, úgy érzi, mellette kell hogy legyen. Korábban volt már példa arra is, hogy mind a ketten női ruhában léptek utcára, de vajon mit szól ahhoz, hogy vőlegénye hormonkezeltetni szeretné magát?
A sokszínűség és a nyitottság jegyében tartanak konferenciát Budapesten. A „Nyitottak vagyunk” címet viselő előadássorozat arra hívja fel a figyelmet, milyen előnyökkel jár a vállalati szférában a sokszínűség. A legújabb kutatások szerint ugyanis a 18 éven felüli diákok 83%-a választaná azt a munkahelyet, amelyről tudja, hogy nyitott, az ott dolgozókat nem diszkriminálják. Az esemény aranyfokozatú támogatója az RTL Magyarország, a konferencián előadást tartott Vidus Gabriella és Kolosi Péter is.
Minden eddiginél több támogató segítette idén a Budapest Pride-ot. Délután ezrek vonultak végig a budapesti Andrássy úton át a Kossuth térre. Az utcákat hermetikusan lezárták a rendőrök. A nyitottak vagyunk elnevezésű kezdeményezéshez a RTL Magyarország is csatlakozott. A Pride, illetve a melegfelvonulás azt fejezi ki, hogy mindenki egyenlő.
Linczényi Márkó, a Kolin énekese és képzőművész barátja, Weiler Péter a miniszterelnök nyilatkozatának apropóján szerveztek zenés demonstrációt a belvárosban. Így fejezték ki, hogy nem értenek egyet Orbán Viktor kijelentésével ami szerint csak egy férfi és egy nő házasságát hívják családnak. A zenés demonstráció szimbóluma az országkörte lett. Mindez az elfogadást jelképezi mások iránt, hiszen nem vagyunk egyformák.
Hat órán át tartó esten lépett fel 48 színész a Centrál Színházban. Immár harmadszor tartottak ingyenes felolvasó maratont. A színészek idén olyan művekből idéztek, amelyek a másság témájával foglalkoznak. Stohl András is egyike volt a felolvasóknak, aki szerint fontos, hogy legyenek ilyen különleges estek.
Van egy szépségverseny, ahol plusz pont járhat az extrém narancsbőrért, és egyáltalán nem baj, ha a jelölt túlsúlyos. A teltkarcsú hölgyek ezúttal fürdőruhában is megmutatták alakjukat. Volt köztük bokszoló, focista, és bolti eladó is és mind azt mondják, önbizalom növekedést és nagyobb elfogadottságot remélnek ettől a versenytől.
Mesével a fogyatékkal élő gyerekek elfogadásáért. A Kézenfogva Alapítvány bővíti korábbi programját, így már csaknem 30 óvodában 4 ezer gyerek találkozhat az elfogadásról szóló meseelőadással, amelyet speciális nevelésű gyerekek tartanak. Szakemberek szerint, ha időben megtanítják a gyerekeknek, hogyan viszonyuljanak sérült társaikhoz, felnőtt korukban nem lesznek előítéleteik.
Adrienn-nél 5 éves korában jelentkezett a pigmenthiánnyal járó bőrbetegség. Gyerekkorában sokat bántották miatta, de ma már megtanulta elfogadni, sőt szeretni is magát olyannak, amilyen. A fotózást azért vállalta, hogy megismertesse ezt a betegséget, és más vitiligósokat is arra buzdítson, hogy mutassa meg magát.
A 90-es évek elejétől Várkonyi Attila, vagy ahogy a legtöbben ismerik, DJ Dominique egy olyan kezdeményezést indított útjára, ami mára koncertsorozattá nőtte ki magát az országban. Az idei fő mondanivaló az integráció és az elfogadás. Rengeteg fogyatékkal élő és halmozottan hátrányos fiatal él az országban, akiknek korlátozott lehetőségeik vannak arra, hogy eljárjanak szórakozni, koncerteken vehessenek részt, és éljék egy átlagos iskolás vagy tinédzser életét. DJ Dominique most is rájuk szeretné felhívni a figyelmet, miközben a koncert segítségével próbálja közelebb hozni az épeket és a fogyatékkal élőket. A kezdeményezésről DJ Dominique-al, Szabó Lászlóval, a Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetségének elnökével, és Bárány Attilával beszélgettünk.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett! Figyelem! Ez a médiatartalom kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük, használjon szűrőprogramot. Szűrőprogram letöltése és további információk itt.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett!
Figyelem, a következő videó a nyugalom megzavarására alkalmas képsorokat és hanghatásokat tartalmazhat!